3 DSH RED ONE

im. Cichociemnych

Drużynowy: pwd Patryk Pawlik

Kontakt: patryk.pawlik-1995@wp.pl

Poziom: wielopoziomowa (HS+W)

Rejon działania: Sulęcin

Zbiórki: Komenda Hufca, środy, godz. 17:30


3 DSH Red ONE powstała z grupy chłopaków którzy uczęszczali na kółko strzeleckie LOK (Liga Obrony Kraju) w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Początkowo spotykali się tylko na strzelnicy, potem zaczęli razem organizować wypady na bunkry, wąwozy, poligon. Założyli małą grupkę składającą się z pięciu osób i nazwali się „Zombie”. Spotykali się we własnym gronie coraz częściej, ich wspólne wyprawy stawały się codziennością. Lecz po pewnym czasie zaczęło im czegoś brakować, nie wystarczały im spotkania we własnym gronie. Chcieli poszerzać horyzonty. Wpadli na pomysł by dołączyć do szeregów ZHP i stworzyć własną drużynę. Inicjatywę założenia  drużyny przejął Jacek Gajewski (Jack), który został pierwszym drużynowym. Drużyna powstała 10 października 1996 roku i przybrała nazwę 3DSH Red 1 One im. Cichociemnych.

W ciągu wielu lat działalności, drużyna miała upadki i wzloty. Były chwile że drużyna prawie nie istniała.
Przez te wszystkie lata drużyna zwiedziła prawie całą Polskę. Zeszła praktycznie wszystkie pasma górskie oraz całe wybrzeże.  Co roku członkowie drużyny wyjeżdżają na wakacje na wycieczki nad morze i w góry. Zwiedziliśmy już Bieszczady, Tatry, Karkonosze, Pieniny, Góry Stołowe oraz Rudawy Janowickie. Uczestniczymy w Zlotach militarnych w Boryszynie i w Darłówku. Od 2008r organizujemy rajd „Czerwona Jedynka” i Złaz „Z kontekstu wyrwany”. W 2011 roku drużyna znalazła nowa dziedzinę, w której chciałaby się wyszkolić. Przez cały rok prowadzone były dla członków drużyny szkolenia z zakresu nurkowania na jeziorze Głębokim koło Międzyrzecza. W ramach podziękowań za pracę przy rajdzie R1, dla członków drużyny i przyjaciół wspierających organizowane są spływy kajakowe. Stałym punktem programu stały się wyjścia na wąwozy, bagna i wyjazdy na MRU, gdzie w podziemnych korytarzach powstała miejscówka drużyny. Na cześć naszego bohatera drużyny zorganizowane zostały dwa dodatkowe Rajdy: Od Mamy (z Międzychodu) do Taty (do Sulęcina)  13.02.2012 i od Taty do Mamy 30-31.07.2012 z noclegiem na Jeziorze Głębokim. W Rajdach tych chodziło o przejście dystansu 76 km w 24 h, czyli takiego samego dystansu jaki mieli do przejścia Cichociemni podczas pierwszego zrzutu nad Polską, gdy zostali zrzuceni  ok. 70 km od punktu docelowego. W 2011 roku drużynowy 3 DSH Red One został wybrany Komendantem Hufca Sulęcin. Od tej pory piastuje dwie funkcje. 10 października 2015r. funkcję drużynowego objął dh pwd Partyk Pawlik. 

Podczas całorocznej pracy Red One uczestniczą rokrocznie w licznych rajdach takich jak: Rajd Zapałka w Międzychodzie, Rajd Wielka Ucieczka w Żaganiu oraz we wszystkich rajdach Hufca Sulęcin. Chętnie uczestniczymy w różnorodnych imprezach harcerskich. Pragniemy, aby każdy rok harcerski przeżyć w dobrym gronie i jak najlepiej.


Download
Pełna historia drużyny - do pobrania
Historia 3 DSH RED 1 ONE im.Cichociemnyc
Microsoft Word Document 45.5 KB